KINOKI.SK

0 položiek 0 € Košík

12 faktov, ktoré by ste mali vedieť o citrónovej vode

Ráno zazvoní budík, vy ho vypnete a otočíte sa na druhú stranu s myšlienkou „Ešte chvíľku“. To je scenár väčšiny domácností. Skúste sa však zobúdzať s úsmevom na tvári, energiou a pocitom radosti. To, ako deň začnete sa totiž odrazí na celom jeho priebehu. Skúste vykročiť tou správnou nohou a správnymi krokmi. Ten, na ktorý by ste nemali zabúdať je určite pohár vody s čerstvým citrónom. Dáme vám dôvody prečo!

12 faktov, ktoré by ste mali vedieť o citrónovej vode

zdrava-medicina

 1. Šťava z citrónov obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov. Sú bohaté najmä na vitamín C, draslík, vitamín B6 a tiamín, ale aj horčík, vápnik, fosfor a vitamíny A a E.Citrón a jeho účinky

 2. Draslík stimuluje mozog a nervovú sústavu a pomáha v prevencii proti problémom s krvným tlakom.

 3. Vďaka vitamínom, ktoré obsahuje posilňuje imunitný systém a pôsobí preventívne proti prechladnutiu a chrípke. Má protizápalové a antimikrobiálne účinky.


 4. Pomáha ostraňovať problémy s dýchaním tým, že odbúrava hlieny. Podporuje liečbu astmy a iných respiračných ochorení.

 5. Vitamín C obsiahnutý v citrónoch pomáha bojovať proti poškodeniu pleti a znižuje výskyt vrások a škvŕn. Zásaditá povaha citrónovej šťavy zabíja niektoré druhy baktérií spôsobujúcich akné, čistí toxíny a vyhladzuje pokožku.

 6. Kyselina ascorbová podporuje hojenie rán a je základnou živinou pre zdravé kosti, väzivo a chrupavky. Aplikácia citrónovej šťavy priamo na jazvy zmierňuje ich viditeľnosť.

 7. Citrónová šťava štartuje tráviaci trakt, zlepšuje absorbovanie živín do tela a uvoľňuje nežiaduce látky a toxíny z tráviaceho traktu. Zároveň tak pomáha lymfatickému systému. 

 8. Citróny pomáhajú bojovať proti celulitíde, pretože stimulujú prekrvenie pokožky a urýchľujú odplavenie toxínov z tela.Citrón

 9. Voda s citrónom zabezpečuje hydratáciu organizmu, vďaka ktorému si telo ukladá menej tuku. Zároveň sviežosť citróna a vysoký obsah pektín vlákniny potláča chuť do jedla a pocit hladu.

 10. Aj keď chuť citrónov je kyslá, v tele sa citrónová šťava správa alkalicky, teda zásadito, a vyrovnáva hladinu pH. Obe kyseliny obsiahnuté v citrónoch - citrónová a ascorbová - v tele ľahko metabolizujú a umožňujú minerálom alkalizovať krv.

 11. Vôňa aj chuť citrónov osviežuje dych, no pomáha aj proti bolesti zubov a zápalu ďasien.

 12. Pitie citrónovej vody zlepšuje náladu. Taktiež pomáha prekonávať stresové situácie a depresie.Pre výraznejšie blahodarné účinky citrónovej šťavy začnite svoje telo detoxikovať už v noci.

  Detoxikačné náplasti KINOKI
   pomáhajú telu zbavovať sa škodlivých látok. Tento proces je nielen revitalizačný a čistiaci, ale zároveň posilňuje imunitný systém. Následkom môžu byť okrem iného zlepšenie cirkulácie krvi a zlepšenie funkcie metabolizmu. Vďaka miernemu zahriatiu v mieste aplikácie podporujú aj dobrý a kvalitný spánok a uvoľňujú svalstvo.

  Pred spánkom teda odporúčame detoxikáciu formou náplastí KINOKI a ráno pružný štart a očistu tela vďaka vode s čerstvým citrónom.

  Náš TIP na infografiku: Citrónová voda a jej účinky - infografika

  Citróny

Náš TIP pre vás:

 

Detoxikačné náplaste Kinoki zľava Detoxikačné náplaste Kinoki - Akcia 3+1 ZADARMO

Detoxikačné náplaste Kinoki - Akcia 3+1 ZADARMO

PRIAZNIVÉ ÚČINKY, KTORÉ NÁPLASTE MÔŽU PRINIESŤ

Odstránenie toxínov z tela
Zlepšenie spánku
Zníženie telesných bolestí
Zníženie únavy
Viac fyzickej energie
Posilnenie imunity
Zmiernenie opuchov
Zlepšenie cirkulácie krvi
Urýchlovanie metabolizmu
Podpora pri chudnutí
Potláča zápach z nôh
Odstraňujú stres

POŠTOVNÉ

● Kuriér 3,49 €


● Osobný odber ZDARMA
● Prevodom ZDARMA
● Dobierka 1 €

Pri objednávke nad 39 € poštovné ZADARMO

BEZPEČNÝ NÁKUP

Nakupujte bezpečne v certifikovanom obchode

Kliknite pre viac - platobné možnosti na Kinoki.sk

POMÁHAME

Dobrý anjel

TOPlist

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info