KINOKI.SK

0 položiek 0 € Košík

12 pozitívnych účinkov jahôd

Vôňa jahôd, chuť leta, dotyk slnka a príjemné chvíle... Dozrievanie jahôd prináša pocit blížiaceho sa leta. Dni sa predlžujú, vzduch sa otepľuje a jahody sú väčšie a červenšie. Sladké plody ružovitých rastlín z druhu Rosacea však nielen skvelo chutia, ale majú aj množstvo pozitívnych účinkov. Čítajte ďalej!

12 pozitívnych účinkov jahôd

Lesné jahodyJahoda je vďaka afrodiziakálnym účinkom považovaná za ovocie lásky, ozvláštni sladké jedlá, no chutná je aj v kombinácii s kuracím mäsom. Záhradná jahoda sa objavila tak trochu náhodne v polovici 18. storočia vo Francúzsku. Vznikla skrížením veľkoplodej jahody čílskej, ktorá je relatívne bez chuti, s malou a veľmi chutnou jahodou virgínskou. A aj keď toto kríženie nebolo úmyselné, stretlo sa s veľkým úspechom, keďže zahŕňa tie najlepšie vlastnosti oboch odrôd. Spočiatku bolo pestovanie jahôd obmedzené na domáce a zámocké záhrady, najobľúbenejšie boli francúzske, anglické a nemecké odrody. Dnes sú jahody rozšírené a čoraz viac obľúbené. Liečivé účinky však majú nielen záhradné, ale aj lesné jahody.

Jahody patria síce k častým alergénom, no tí, ktorí si ich môžu vychutnať z nich čerpajú množstvo vitamínov. Vďaka bohatému obsahu vitamínu C zlepšujú pružnosť pokožky, vitamín A, B, E a organické kyseliny zase dodávajú jahodám ich typickú chuť a vôňu. Vitamín B (kyselina listová) je navyše odporúčanou látkou pre tehotné ženy alebo ženy, ktoré chcú otehotnieť. Okrem nich obsahujú jahody aj minerály draslík, zinok, horčík, síru, vápnik, bór, fluór, kobalt a molybdén. Vláknina zase spomaľuje vstrebávanie cukrov v krvi, podporuje trávenie a pomáha bojovať so zápchou, prípadne pri hnačkách, navyše znižuje cholesterol v krvi. Ďalšími prospešnými látkami v jahodách sú kyseliny citrónová a jablčná, karotén, flavonoidy a triesloviny.

Pozitívne účinky jahôd

1. zlepšujú symptómy choroby dna a artritídy, majú priaznivý vplyv na reumatizmus,
2. sú prevenciou pred tvorbou rakovinových buniek,
3. regulujú krvný tlak, podporujú krvný obeh a prečisťujú krv,
4. v kozmetickom priemysle pomáhajú rastu vlasov,
5. sú účinnými antioxidantmi,
6. majú antibakteriálne účinky,
7. keďže regulujú telesnú hmotnosť sú vhodné pri diétach,
8. sú účinné ako peeling na tvár aj telo, pri čistení zubov, na hebké pery, ako maska (najmä na suchú a jemnú pokožku) a opuchnuté oči,
9. majú dezinfekčný účinok na tráviaci systém,
10. podporujú činnosť obličiek a pečene,
11. pektín priaznivo vplýva na srdcovo-cievny systém,
12. má ochranný účinok na nervové bunky.

Jahodová kúra
Vyskúšajte jahodovú kúru spojenú s detoxikáciou organizmu pomocou náplastí Kinoki. Počas niekoľkých dní zjedzte iba 1-2 kg jahôd rozdelených do niekoľkých menších dávok. Na noc si nalepte detoxikačné náplasti Kinoki. Jahody vám prečistia obličky, krv, črevá a kĺby, náplasti vás zbavia škodlivých látok z tela a pomôžu k lepšiemu spánku.
Jahoda

PRIAZNIVÉ ÚČINKY, KTORÉ NÁPLASTE MÔŽU PRINIESŤ

Odstránenie toxínov z tela
Zlepšenie spánku
Zníženie telesných bolestí
Zníženie únavy
Viac fyzickej energie
Posilnenie imunity
Zmiernenie opuchov
Zlepšenie cirkulácie krvi
Urýchlovanie metabolizmu
Podpora pri chudnutí
Potláča zápach z nôh
Odstraňujú stres

POŠTOVNÉ

● Kuriér 3,49 €


● Osobný odber ZDARMA
● Prevodom ZDARMA
● Dobierka 1 €

Pri objednávke nad 39 € poštovné ZADARMO

BEZPEČNÝ NÁKUP

Nakupujte bezpečne v certifikovanom obchode

Kliknite pre viac - platobné možnosti na Kinoki.sk

POMÁHAME

Dobrý anjel

TOPlist

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info