KINOKI.SK

0 položiek 0 € Košík

5 mýtov o detoxikácii, ktoré sú absolútne nepravdivé

Ľudské telo je precízne vyvinutý mechanizmus, ktorý funguje dokonale. Súčasná doba však prináša so sebou množstvo stresu, náhlenia, ktoré majú za následok poľavenie v správnom stravovaní a následnej konzumácii polotovarov, či rýchleho občerstvenia

5 mýtov o detoxikácii, ktoré sú absolútne nepravdivé

Vnútorné orgány dostávajú zabrať, aby si poradili s množstvom škodlivín a toxínov, ktoré útočia na naše telo každý deň. To je však možné iba do určitého limitu. Nahromadené toxíny vedia spôsobiť poriadne zdravotné problémy, preto veľa ľudí v poslednej dobe skúša detoxikáciu.

 

ako-detoxikovať

Detoxikácia má byť riadený proces, ktorého cieľom je naštartovanie prirodzených detoxikačných procesov v tele, ktoré sú spomalené nánosmi škodlivín. Internet je zaplavený množstvom mýtov o tom, ako správne detoxikovať, preto sme sa rozhodli vyvrátiť tie najväčšie z nich.

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Detoxikácia je najlepší spôsob ako schudnúť

Prirodzene, vyradením nezdravých jedál, sladkostí a sladených nápojov určite zhodíte pár kilogramov, no očistnú kúru v žiadnom prípade neberte ako najrýchlejší a najúčinnejší spôsob ako schudnúť.

 

Ubúdajúce kilá sa môžu zdať ako skvelá motivácia. Ak sa však po čase opäť vrátite k pôvodnej strave, nielenže ste sa snažili zbytočne, no privodíte si jojo efekt s často horšími následkami na zdravie.

 

Detoxikačnú kúru považujte za novú kapitolu vášho stravovania, kedy sa zbavíte starých zlozvykov a osvojíte si nové. Dlhodobá očistná kúra vás nielenže zbaví toxínov, ale telo si postupne zvykne na nové stravovanie, preto je viac pravdepodobne, že nespadnete opäť do kolotoča rýchleho občerstvenia.

 

2. Trávenie sa najrýchlejšie prečistí preháňadlami

Správne trávenie je kľúčové pre odvod škodlivín von z tela. Veľa očistných kúr sa preto sústreďuje najmä na detoxikáciu hrubého čreva a odporúčajú používanie preháňadla.

 

Treba si uvedomiť, že preháňadlo nie je prirodzená cesta a môže tráviaci systém podráždiť. Lepšia cesta je konzumácia potravín s vysokým obsahom vlákniny, ktorá v organizme pôsobí ako špongia a čistí črevá. Správnym fungovaním čriev, zvýšením peristaltiky nedáte šancu hnačke či zápche.

 

3. Detoxikačné džúsy vyplavia z tela všetky škodliviny

Nie je nič zlé na mixovaní smoothie či odšťavovaní ovocia do džúsov. No je zlé myslieť si, že svojmu organizmu pomôžete, keď očistnú kúru vyložene postavíte na celodennom pití džúsov.

 

Ovocie a zelenina sú nevyhnutná súčasť vyváženého stravovania, dodávajú telu vitamíny, minerály a vlákninu. Smoothie počas dňa je viac ako vítané, no telo potrebuje vyvážený príjem tak cukrov, ako aj bielkovín a tukov, ktoré iba z ovocia a zeleniny nezískate.

 

4. Na detoxikáciu stačí pár dní

Telo sa zanáša rokmi, preto napáchané škody za pár dní nezmiznú. Ak pociťujete problémy s metabolizmom, pár odľahčených dní vám môže pomôcť. Výsledný efekt podporíte aplikáciou detoxikačných náplastí. Budete sa cítiť lepšie, no ako sme už raz povedali, očistnú kúru berte iba ako začiatok.

 

5. Stačí len správne jesť

Na správne fungovanie organizmu vplýva množstvo faktorov, je preto potrebné “detoxikovať” aj svoju myseľ. Okrem stravy sa starajte viac o svoj životný štýlprechádzky, športovanie, vyhýbanie sa stresu a viac relaxu. Budete sa cítiť viac v pohode a vitálnejšie.

 

Ak s detoxikáciou začnete, je dobré poznamenať, že pri odplavovaní toxínov sa môžete cítiť malátne. Neznamená to, že niečo robíte zle, práve naopak. Tento pocit zvyčajne trvá len počas prvých dní, nenechajte sa preto odradiť.

 

 

Náš TIP pre vás:

konopne_semienko

Konopné semienka lúpané - s vysokým obsahom minerálov a bielkovín - Teraz VÝHODNE

Detoxikačné náplaste Kinoki zľava Detoxikačné náplaste Kinoki - Akcia 3+1 ZADARMO

Detoxikačné náplaste Kinoki - Akcia 3+1 ZADARMO

PRIAZNIVÉ ÚČINKY, KTORÉ NÁPLASTE MÔŽU PRINIESŤ

Odstránenie toxínov z tela
Zlepšenie spánku
Zníženie telesných bolestí
Zníženie únavy
Viac fyzickej energie
Posilnenie imunity
Zmiernenie opuchov
Zlepšenie cirkulácie krvi
Urýchlovanie metabolizmu
Podpora pri chudnutí
Potláča zápach z nôh
Odstraňujú stres

POŠTOVNÉ

● Kuriér 3,49 €


● Osobný odber ZDARMA
● Prevodom ZDARMA
● Dobierka 1 €

Pri objednávke nad 39 € poštovné ZADARMO

BEZPEČNÝ NÁKUP

Nakupujte bezpečne v certifikovanom obchode

Kliknite pre viac - platobné možnosti na Kinoki.sk

POMÁHAME

Dobrý anjel

TOPlist

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info