KINOKI.SK

0 položiek 0 € Košík

Superpotravina konopa siata: poznáte jej zdravotné benefity?

Konopu si väčšinou ľudia spájajú pre psychotropné účinky, no táto rastlina ponúka toho oveľa viac. Z priemyselnej konopy sa vyrábal papier, textílie, využíva sa v kozmetike, no pre svoju výnimočnú kombináciu nutričných látok je veľmi prospešná pre ľudské zdravie.

Superpotravina konopa siata: poznáte jej zdravotné benefity?

Konopné semená

Pomáhajú znižovať riziko ischemickej choroby srdca. Okrem celého radu vitamínov a minerálov, obsahujú omega 3 a omega 6 esenciálne mastné kyseliny. Ľudské telo nedokáže prirodzene syntetizovať esenciálne mastné kyseliny, preto ich musíme prijímať z potravy. Práve konopné semená sú výborný zdroj.

Obsahujú tiež vysoké množstvo aminokyseliny arginín, vďaka ktorej telo produkuje oxid dusnatý.  Ten pomáha uvoľňovať cievy, čím znižuje krvný tlak a riziko ochorenia srdca.

Semená z konopy sú hodnotným zdrojom rastlinných bielkovín. 30 gramov semien obsahuje až 11 gramov bielkovín. Nelúpané semená obsahujú najmä nerozpustnú vlákninu, ktorá pomáha pri trávení potravy a jej správnemu prechodu cez tráviaci trakt.

Ženy určite ocenia, že semená vďaka obsahu kyseliny gama-linolénovej pomáhajú pri predmenštruačnom syndróme.

 Náš TIP pre vás:konopne-semienka

Konopné semienka lúpané. Pôvodne 14,90€. Teraz len 12,90€

Konopný olej

Je skvelou alternatívou pre zdravé varenie. Je vynikajúci pre diabetikov, pretože živiny v ňom obsiahnuté môžu pomôcť mierne znížiť hladinu cukru v krvi. Pomáha tiež znižovať cholesterol.

Vďaka vysokému obsahu antioxidantov chráni telo pred voľnými radikálmi, takže sa odporúča počas procesu detoxikácie. pretože pomáha chrániť pečeňové bunky. Ako vieme, pečeň je najdôležitejší orgán, ktorý čistí telo a výrazným spôsobom sa podieľa na prirodzenom vylučovaní škodlivín z tela.

Konopný olej tiež pomáha pri kožnom ochorení psoriáza, za ktorou stojí nedostatok omega - 6 mastných kyselín. Mastné kyseliny z konopného oleja môžu pomôcť k zlepšeniu okysličenia pleti.

Esenciálne mastné kyseliny sú dôležité pre zdravie mozgových buniek. Odporúča sa aj počas tehotenstva, pretože dokáže pozitívne ovplyvniť vývoj plodu.

 

Náš TIP pre Vás: konopny-olej-zdravy

Konopný olej. Pôvodná cena 18€. Teraz len 12€

Konopné lístky

Pri chrípke či nachladnutí vám pomôže čaj z konopných lístkov. Môžete ho piť či použiť na aromaterapiu. Konope totiž obsahuje protizápalové a antibakteriálne látky. Dá sa tiež použiť ako zábal na suchú pokožku či pri kožných problémoch (psoriáza, ekzém). 

konopny-caj-pre-zdravie

PRIAZNIVÉ ÚČINKY, KTORÉ NÁPLASTE MÔŽU PRINIESŤ

Odstránenie toxínov z tela
Zlepšenie spánku
Zníženie telesných bolestí
Zníženie únavy
Viac fyzickej energie
Posilnenie imunity
Zmiernenie opuchov
Zlepšenie cirkulácie krvi
Urýchlovanie metabolizmu
Podpora pri chudnutí
Potláča zápach z nôh
Odstraňujú stres

POŠTOVNÉ

● Kuriér 3,49 €


● Osobný odber ZDARMA
● Prevodom ZDARMA
● Dobierka 1 €

Pri objednávke nad 39 € poštovné ZADARMO

BEZPEČNÝ NÁKUP

Nakupujte bezpečne v certifikovanom obchode

Kliknite pre viac - platobné možnosti na Kinoki.sk

POMÁHAME

Dobrý anjel

TOPlist

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info