Cvičenie nie je móda

Máme toľko druhov športov, že si nevieme vybrať, ktorý je ten vhodný a najlepší pre nás a naše zdravie. Všimli ste si, že aj cvičenie podlieha móde? V posledných rokoch sa k nám dostalo veľa nových zaručene účinných športov. K niektorým potrebujete špeciálne oblečenie. K iným je potrebné mať zbierku činiek alebo závaží. K iným potrebujete expandery alebo baletné topánky, trampolínu a mnohé ďalšie výmysly. Ľudia, ktorý chcú schudnúť a posilniť svoje telo neustále hľadajú novú interakciu a nadšenie prichádza návalovo. Toto je v móde, toto ma baví. Teraz vám prezradím jednu vec. Pri štúdiu a skúškach na trénerskú licenciu sa ma jeden múdry pán, ktorý trénuje aj známych športovcov opýtal –

fitness

A ty si myslíš, že cvičenie ťa musí baviť? Že cvičíš lebo je to zábava? – Ostala som ako obarená. Tak asi by ma to malo baviť, ak to robím niekoľko hodín do týždňa… Opak bol pravdou. Cvičenie nie je vecou módy alebo zábavy. Cvičenie je prostriedkom pre udržanie zdravého organizmu a telesnej kondície. Pôsobí blahodárne pri odbúravaní stresu a toxických látok z organizmu. Je zábava sedieť hodiny v ambulanciách u lekára? Nie je. Ale presne tam sa nakoniec dostaneme pri dlhotrvajúcom strese, bolestiach chrbtice či nesprávnych stravovacích návykoch. Cvičenie je potrebné pre zdravý a spokojný život. A tento fakt tu bude vždy. Kto za ním hľadá zábavné hobby, možno nechápe hlbší význam cvičenia pre svoje telo. Nepotrebujete každý mesiac míňať peniaze na nákup špeciálnej výživy, strojov, závaží alebo športového oblečenia.

každý šport má svoj zmysel - je ním zdravie

Potrebujete si uvedomiť, že cvičením predchádzate návšteve u lekára. Nevyhovárajte sa preto na nedostatok financií. Kto chce, cvičiť začne. Kto nie, nájde si vždy dobrú výhovorku, aby sa presvedčil o opaku. Nemáte doma činky? Cvičte s fľašou naplnenou vodou. Nemáte hrazdu. Ľahnite si pod stôl a cvičte s vlastnou váhou. Hrana stola poslúži ako hrazda. Nemáte stroje na komplexné cviky? Ak vám chýba činka, vezmite do ruky rúčku od metly. Hlavné je začať a snažiť sa. Cvičte cviky s vlastnou váhou. Aj tie si dokážete prispôsobiť podľa svojej aktuálnej situácie. Okrem toho je to zadarmo. Na získanie praxe je cvičenie doma ideálne.