Na vstup do budovy môžete využiť aj niektoré z plastových dverí, sú kvalitné a pekné

Každému z nás je určite jasné, že poistiť si stavbu či nehnuteľnosť v prípade, že je ľahko dostupná, vniknutiu nič nebráni, ani bezpečnostné dvere či zámok, alarm alebo nezabezpečené vstupné dvere, určite nebude možné. Pri snahe uchrániť svoj majetok preto treba vykonať niekoľko potrebných stavebných úprav, napríklad vymeniť staré dvere za pevnejšie, napríklad plastové. Plastové dvere dnes predstavujú moderný prvok na zabezpečenie priestorov pred vlámaním, sú pevné, kvalitné a odolné voči prieniku dymu, no obísť nemožno ani široké možnosti prevedenia ich dizajnu. V tomto sa výroba dverí posunula veľkým skokom vpred a dnes sú na trhu plastove dvere dvere s najrozličnejšími tvarmi, plné alebo v kombinácii so sklom, vo viacerých odtieňoch farebnej škály RAL.

Do každého priestoru treba vstupné dvere

Do plastového rámu sa dajú osadiť aj tri sklá, tak vznikne prvok, ktorý spĺňa požadovanú tepelnú izoláciu. Dvere však môžu byť jednokrídlové alebo dvojkrídlové, s presklením alebo s plnými krídlami, v tradičnej bielej farbe plastu alebo v dnes tak vyhľadávanej antracitovej či v drevenom dekóre a podobne. Krídla sa dajú otvárať či posúvať do strán, výber je na majiteľoch nehnuteľností či projektantoch pri projektovaní novostavieb.

Plné krídla môžu byť aj z plastu

Na Slovensku sa dodávateľom plastových dverí darí, sú vyhľadávané a jedným z nich je aj spoločnosť LM-MONT, ktorá ich inštaláciu na stavbách realizuje a produkty aj predáva. Okrem toho pre zákazníkov zabezpečuje aj poradenstvo, ak sa spotrebitelia nevedia v ponuke orientovať. Plastové okná sú totiž moderné, ich konštrukčný systém je prepracovaný a vyznačujú sa výbornými izolačnými vlastnosťami. Perfektne tesnia a odolávajú aj poveternostným podmienkam, ich ošetrovanie sa zúžilo iba na umývanie a následné utieranie do sucha. Možno vás prekvapí aj cena dverí, ktorá je síce vyššia, no ešte stále je dostupná a nižšia ako pri hliníkových, takže rozhodovanie asi bude jednoduché. Vydržia však veľmi dlho a pri správnej údržbe vám budú slúžiť roky. Na výber máte systém VEKA a DEUCENINCK, oba sú kvalitné a cenovo prijateľné.