Na výrobu palaciniek potrebujete džem

Tiež milujete palacinky, ale nemôžete nikde zohnať naozaj kvalitný a chutný džem, s kúskami ovocia, nedosladzovaný rafinovaným repným cukrom? Niekedy je to celkom problém a väčšinou sa takýto tovar obstaráva v predajniach zdravej výživy, a ak narazíte na dobrého výrobcu, väčšinou u neho zotrváte.

palacinky s lekvárom

Byť výrobcom takýchto vynikajúcich džemov ale nie je len tak, musíte mať k dispozícii čerstvé ovocie a musíte mať doslova „v malíčku“ pracovné postupy na vytváranie takýchto jedinečných produktov. K tomu sa vám však môžu hodiť aj logistické pomôcky, kam patria aj plastové kontajnery. Poznáme ich pod názvom IBC kontajnery a slúži najmä na skladovanie a prepravu potravinárskych výrobkov. Veľmi dobre sa hodí na spracovanie ovocných a zeleninových štiav a na výrobu džemov budú ideálne.

ovocný džem

IBC kontajner je vlastne taký plastový skladací hranol. Objem hranola je tisíc litrov, čo je dostačujúce množstvo na spracovanie necelej tony ovocia. Kontajnerov na seba môžete vyskladať až päť a takto ich prepravovať na ďalšie spracovanie alebo do distribučnej siete.

IBC kontajnery sú skladacie, o tom sme sa už zmienili, a to znamená, že ich zložíte do plochej tenkej dosky, a tá nezaberie v sklade veľa miesta. Toto je jedna z možností, ako ušetriť financie v logistickom procese. Ďalšou možnosťou finančných úspor je hranolový tvar kontajnerov, ktorý sa postará o to, že ich vyskladáte do skladového priestoru vedľa seba bez výrazných prázdnych miest, čo je problém napríklad pri valcových sudoch.

Kontajnery sa tiež dobre udržujú čisté, stačí vám na to bežné upratovacie prostriedky a tlaková voda. Dovnútra kontajnerov sa vkladajú pre každé plnenie ovocím či zeleninou nové a čisté plastové vložky, tým sa zaručí prvotriedna kvalita tovaru a zároveň sa uľahčí čistiaci proces. Použité vložky sa vyhodia, respektíve využijú na odpadovú recykláciu.