Nepustite si do bytu chlad ani dážď, zabezpečte si výmenu okien za plastové

Netesniace okná si všimneme hlavne v zimnom období a pri nepriaznivom počasí, keď sa stane, že cez ne prefukuje vietor alebo zateká pri daždi. Okrem toho cez tieto okná uniká aj veľa tepla, za ktoré si musíme platiť, a nie málo, a tak je na stole otázka, čo s tým. Výmena za kvalitné tesniace okná je jediným vhodným riešením.

Okná v bytovkách majú rovnaké parametre

Pri rozhodovaní o tom z akého materiálu by okná mali byť, treba brať do úvahy kvalitu a vlastnosti spolu s jeho životnosťou, a odpoveďou môže byť plast. Plastové okná už využívajú milióny domácností, treba však vybrať správneho výrobcu a vhodný typ okien. LM-MONT môžeme plastové okná nazvať spoločnosťou, ktorá má v tomto odvetví veľa skúseností a za sebou aj mnoho realizácií, a ponúka plastové okná VEKA alebo DEUCENINCK.

Z oblasti plastových okien VEKA môžeme vyzdvihnúť napríklad:

-SOFTLINE 76MD

Ide o okná s profilom, zaradeným do triedy A a je akousi alternatívou medzi systémami s hĺbkou zapustenia 70 a 82 mm. Pochváliť sa môže perfektným súčiniteľom prestupu tepla 1,1 W/m²K, viackomorovou konštrukciou či oceľovými výstužami rámu, ktorý tvorí profil 30x30mm, ale aj stredové tesnenie v ráme. Konštrukcia je odolná aj voči vlámaniu. Profil má elegantný dizajn, zaskliť sa dá aj trojsklom, ktoré sa nerosia a stredové tesnenie prispieva k ochrane pred chladom a hlukom.

Sklo v každej polohe ošetrujeme rovnako

V prípade okien typu DECEUNINCK si priblížime typ :

-ELEGANT ABSTRACT:

Týmto typom rámu dosiahnete industriálny štýl, moderný dizajn a tvar podobný hliníkovým produktom. Okná tohto typu plne lícujú, majú zasklievaciu lištu, ktorá zjednodušuje montáž, tri obvodové tesnenia a 6 komôr s výbornou tepelnou izoláciou, vkladanie skla je možné lepením alebo pomocou pásky, plast je plne recyklovateľný a povrchová úprava je možná na viacero druhov, štruktúra dreva, metalická, matná či hladká. Prispôsobiť ich nie je náročné, dokonca sa jednoducho doladia aj k hliníkovým výrobkom, takže ich kvalita je jednoznačná.