Pomáhajme si aj deťom

Priatelia máme tu druhú Adventnú nedeľu letí nám to o dva týždne máme Vianoce. Včera som sa tak zamyslela pozerali sme V siedmom nebi ale prepínala som cez reklamu na Nemeckú stanicu DAS ERSTE v preklade prvá dávali tam EIN HERZ FUR KINDER 2023 v preklade SRDCE PRE DETI keď som si tak pomyslela aký sme my ľudia chamtivý nenažraný doslova česť výnimke niektorý nie že na Slovensku nemajú čo jesť vid deti čo dávali vtom Nemeckom programe Somálsko a podobné Africké krajiny čo im nedáme potraviny u nás sa vyhadzujú kvantá potravín plytvá sa doslova a tam nemajú čo jesť. U nás aj inde ľudia sú prežratí a inde umierajú od hladu choré. Dajme si otázku čo vyzbierajú tie obrovské množstvo peňazí kde to ide či to ozaj ide pre tie deti a chudobné krajiny či si to nerozdajú celebrity medzi sebou ani sám BOH to nevie kde sa vyparí cez 22 miliónov eur čo vyzbierajú od ľudí cez volania a SMS ja občas ale v našich projektoch pošlem cez SMS 2 max 3 eur raz za čas.

daj mi ruku

Aj včera dávali V siedmom nebi pani má veľmi chorého syna má rakovinu ona dostane na mesiac 400 eur a 300 platí byt chorý štát na deň jej ostane keď vyplatí byť 3.3 eur čo je toto za chorý štát kašle na ľudí. Títo zbohatlíci sa nám chudobe smejú do tváre prečo sa pomôže len pár ľudom nehladiac na ostatných aj to omrvinkami v pritom celebrity majú dosť nahrabané za jedno natočenie napríklad čo bolo pre nejakým časom HORNÁ DOLNÁ tam mali 5000 eur za 20 minút čo nakrúcali ja by som to radšej chudobe dala aký sme len vidíme peniaz, mamonu a druhý trpí podľa jednej osoby moja kamoška že každý si tvorcom svojho šťastia choré nevie čo je nemať euro neokúsila tak nechápe jaj dala by som takých čo nevládzu od dobroty milióny majú vid Cibula a podobne okúsiť čo chudoba a nie povešať na Vianočný stromček plno kolekcií, ozdoby a podobne chuderka je to pri peniazoch.

hrabeme len sebe

Raz sme čítali ako šafária s tými peniazmi čo vyzbierajú od ľudí cez SMS potom sa netreba čudovať že ďalej je tam hlad a podobne. V živote sa to nezmení nikto nedá dokopy zničenú Ukrajinu ani iné vojnou skúšane krajiny čo vojna to nezmysel keby sa bili medzi sebou blázni a nie aby trpeli civilisti chudáci potom sem všetko uteká my tu nechceme nepokoje dosť máme svojho. Ja keby mám toľko peňazí ako naše celebrity tak sa rozdám pomôžem chudobe no som len obyčajná žena ktorá má mini pár eur za brigádu ani som nevyhrala nikdy no nie som lakomá a chamtivá ako ľudia čo vidia len a len seba. Keby som sa tu mohla podpísať ako autorka článkov že moje nuž nemôžem ale aspoň symbolicky cmuk krásnu druhú Adventnú nedeľu vám prajem ešte budem asi dnes tu.