Prach či vlhkosť pri plaste nemajú šancu

Spoľahlivosť materiálov je v prípade balenia poštových zásielok ešte o niečo dôležitejšia, pretože mnohé putujú aj tisícky kilometrov, kým sa dostanú do rúk adresáta, a to býva niekedy strastiplná cesta. Pri preprave totiž môžu byť vystavené napríklad pôsobeniu mrazu, vlhkosti, slnečných lúčov, ale priznajme si, že ani manipulácia samotných prepravcov nie je vždy ukážková.

Kuriéri roznášajú rozličné tovary

Rozhodli ste sa poslať svojim blízkym alebo priateľovi do zahraničia drobný darček či dôležitý dokument, o ktorý vás požiadal? Pri premýšľaní o tom, do akého obalu tovar či predmet zabalíte, majte na mysli, že musí byť vode nepriepustný, vzduchotesný, uzatváranie takisto musí byť igelitová obálka spoľahlivé a kvalitné, aby sa z obsahu nič nestratilo. Chránený by mal byť aj pred slnečným žiarením a takisto by mal brániť vniknutiu prachu, nečistôt a drobného hmyzu. Tieto vlastnosti obálke zaistilo kvalitné uzatváranie, ktoré výrobca vyriešil lepiacim pásikom na jej bočnej strane.

Zalepená je výborným miestom na uloženie menších predmetov, ale aj sypkých materiálov, byliniek, čajových zmesí, takisto drobných súčiastok, kozmetických výrobkov, bižutérie, kníh, tlače či iných dokumentov a podobne. Zvnútra sú obálky čiernej farby, má to svoje opodstatnenie, pretože takto nie je viditeľný obsah obálky, čím sa zachová jeho diskrétnosť. Rozmery sú v tradičnej veľkosti A4, ale zákazníci majú k dispozícii aj iné formáty. Z vonkajšej strany však môžu byť vyrobené v pestrých farbách alebo čisto biele, recyklované, s uchom či bez ucha a balenia môžu mať 10, 50, 100 a 200 kusov.

Zapínanie ZIP použijete opakovane

Niektoré predmety majú ostrejšie kontúry či hrany, preto je vhodné vložiť ich do obálky, vyrobenej z hrubšieho plastu, vybrať je možné z 50, 60, 70 a 90 mikrometrov. V bezpečí tak bude všetko, čo smeruje k adresátovi hoci aj na druhom konci sveta, počasie alebo nešetrnú manipuláciu vydrží aj spoľahlivé uzatvorenie obálky, ktoré je síce kvalitné, ale jednorazové. Dôležité však je, že pošta doručí vašu zásielku v celku a v stave, v akom ste ju do obálky vložili.