Prívyrobok na poli

Hľadáte prácu práve počas sezóny? Ideálny je zber úrody, ovocia alebo aj zeleniny. Rôzni zamestnávatelia by práve počas tohto obdobia ocenili viac rúk, ktoré by zbierali úrodu. Aj vy hľadáte nejakú formu zárobku počas sezóny alebo letných prázdnin? Mali by ste sa popozerať po prácach na poliach. Je to síce namáhavá práca, no o to si peniaze budete viacej vážiť. Aj zopár eur vás poteší. Budete si mať z čoho užiť zvyšok prázdnin. Táto práca je vhodná pre mladých ľudí, ale pokojne ju môžu vykonávať aj starší obyvatelia alebo dospelí. Ak máte dostatok sily byť celý deň na poli, určite ju zvládnete. Náročnosť práce je však na vysokej úrovni. S tým počítajte už keď sa budete zaujímať o pozíciu pri zbere úrody.

zber

Na poliach sa vyskytuje množstvo úrody, ktorú je nutné pozbierať. Takýmto spôsobom sa pracuje veľmi dlho, aby sa stihla všetka úroda pozbierať. Musíte vedieť, aké plody môžete zbierať a ktoré už naopak nie. Sezónne práce sú veľmi vhodné a dá sa na nich veľmi slušne zarobiť. Koľkí ľudia vycestujú za sezónnou prácou aj do zahraničia, aby si zarobili zopár eur navyše. Vyskúšajte to aj vy a uvidíte, ako sa zo zarobených peňazí budete tešiť.

úroda

Na prácu s úrodou potrebujete byť vybavený ochranou hlavy, napríklad vhodnou šiltovkou, klobúkom, ktorý vám zakrýva aj krk. Môže sa stať, že budete odchádzať z pola úplne opálený až spálený. Spálenie od slnečných lúčov je veľmi nepríjemné a bolestivé. Vaša koža sa neskôr začne šúpať, čo nemá rád žiadny človek. Pracujete od rána do večera na poli a nemáte kúsok tieňu, kde by ste sa ukryli pred slnečnými lúčmi. Zbierať musíte na rozpálenom slnku, čo nie je práve ideálnym pracovným prostriedkom. Ak potrebujete prácu počas letnej sezóny, práve sezónna práca vám môže priniesť úžitok a presne to, čo potrebujete. Informujte sa aj u vašich známych, či nevedia o nejakej sezónnej či pomocnej práce vo vašej blízkosti, aby ste nemuseli ešte za prácou aj cestovať.