Profesionálne čistenie nefunkčnej kanalizácie.

Pravidelná starostlivosť o kanalizáciu a potrubie, ktoré odvádzajú splašky alebo odpadovú vodu z domácnosti, je u väčšiny z nás skôr raritou ako pravidlom. Pritom potrubia odvádzajúce odpad sú dôležitou súčasťou našich domácností. Keďže potrubia sa upchávajú rôznymi nánosmi a prekážkami postupne, problém si všimneme až keď je situácia vážna. Upchaté potrubie a neodtekajúci odpad patria medzi najväčšie nepríjemnosti, s ktorými sa môžeme v domácnosti stretnúť. Vďaka profesionálnym firmám, ktoré sa venujú čisteniu kanalizácií, je riešenie väčšinou jednoduché. Potrubie kanalizácie je možné vyčistiť krtkovaním pomocou oceľovej struny. Nejde o ručné čistenie, ale struna je napojená na elektromotor, ktorý ju krúživým vibračným pohybom posúva zaneseným potrubím. Týmto spôsobom sú usadeniny a nečistoty spôsobujúce problémy vytlačené z potrubia.

kanalizacia oprava

Ak nezaberie tento spôsob čistenia, nastupuje na rad vysokotlakové čistenie. Je to spôsob, keď tlakové čerpadlo preženie kanalizáciu vodu pod vysokým tlakom. Takéto čistenie kanalizácie je veľmi šetrné k potrubiu v porovnaní s mechanickými spôsobmi čistenia, ktoré môžu potrubie niekedy poškodiť. No sú aj prípady, kedy nezaberie ani vysokotlakové čistenie. Môže to byť spôsobené stavebným odpadom v kanalizácii alebo u starších poškodených potrubí prerastenými koreňmi, ktoré odpadové rúry dokonale upchajú. Takéto znečistenie kanalizácie je možné odstrániť frézovaním pomocou špeciálnych frézovacích trysiek. Pri tomto spôsobe čistenia sa často používa aj monitorovacia kamera.

kanalizačná rúra

Dnes už existujú rôzne chemické prípravky, ktorých preventívne používanie v značnej miere znemožňuje vznik problémov s upchatou kanalizáciu. Ich pravidelné používanie udrží vaše potrubie v priechodnom stave. No ak predsa len niekedy budete potrebovať pomoc profesionálov, čistenie kanalizácie Ab-krtkovanie rýchlo a spoľahlivo vyrieši vaše problémy.