Sklenené zábradlie môžete mať na balkóne aj na schodisku

Zábradlie na schodisku

Úplne transparentné sklo vytvára pri zábradliach na schodiskách či terasách veľmi zvláštny efekt, ktorý si obľúbilo už mnoho ľudí. Pri chôdzi po schodoch si totiž pripadáte, ako keby ste levitovali v priestore. Zreteľne vnímate, čo je pod vami, a tí, čo sú pod vami zas zreteľne vnímajú vás. Zábradlie zo skla na schodoch však neodporúčame ľuďom so závratmi, pretože pohľad z výšky zvyšuje v krvi hodnotu stresových hormónov, a zbytočne by vám uberalo síl, navyše by ste sa zrejme pohybu po schodoch zámerne vyhýbali, a to by potom bolo kontraproduktívne.

bytový dom

Ak netrpíte závraty a pohľad pod seba naopak uprednostňujete, potom je sklenené zábradlie veľmi atraktívnym bytovým doplnkom, ktorého dominancia predbehne aj iné stavebné prvky, napríklad zaoblené výklenky alebo dverné oblúky.

Balkón a lodžia

Revitalizácia balkónov a lodžií je pre mnohých z vás aktuálnou témou a zaskliť balkón tvrdeným sklom je možnosť, ako mu vtlačiť zaujímavý vzhľad a zároveň využiť niektoré pozitívne vlastnosti, napríklad vyššiu tepelnú izoláciu a zníženie úniku tepla z bytového priestoru. Ak necháte balkón zaskliť v celej šírke, budete mať doma zimnú záhradu av lete dokonalý skleník a ešte ušetríte za vykurovanie. Spodnú časť zasklenia (zábradlia) je možné zhotoviť z mliečneho nepriehľadného skla, kadiaľ presvitá len denné svetlo, ale nikto zvonku vás tu nemôže pozorovať, tým pádom bude vaše súkromie zaistené zakaždým, keď na balkón vstúpite napríklad len v plavkách. Bude to znamenať koniec zvedavcom, ktorí si na atraktívne dievča v plavkách brúsia zuby, aby ju nafilmovali a zverejnili na sociálnych sieťach.

pekné dievča pri zábradlí

Zasklený balkón alebo lodžia tiež vyzerajú oveľa zaujímavejšie, než iné riešenia zábradlia, o také bývanie sa tým zvýši záujem, čo môže byť výhodné vo chvíli, keď sa napríklad rozhodnete byt predať a odsťahovať sa na vidiek do rekreačnej oblasti, kde je možné mimochodom tiež mať zasklenú terasu či balkón.