Typy stolných PC

Plánujete kúpu nového stolného PC a neviete si vybrať správny typ? Existuje veľa typov stolných počítačov. Zvážte si výhody každého typu a hlavne na čo budete daný počítač využívať. Na trhu existujú kancelárske počítače, profesionálne počítače alebo počítače na hranie. Kancelárske PC sa väčšinou využívajú na kancelárske práce. Mnoho zamestnávateľov si vyberá práve lacnejšie kancelárske počítače na prácu v administratíve. Sú postačujúce a na administratívnu prácu úplne vyhovujú. Sú prispôsobené výkonom kancelárskym úlohám. Mnohokrát už obsahujú základné kancelárske programové balíčky.

PC

Medzi takéto programové balíčky patrí balíček Microsoft Office, kde nájdete program Word na písanie, program Excel na matematické výpočty, či PowerPoint na rôzne prezentácie. Tento program je priam geniálny na prácu v administratíve. Takéto počítače sú vybavené základnou grafickou kartou, ktorá je úplne postačujúca, a tým pádom nepotrebujú vynaložiť extrémny výkon. Vyznačujú sa omnoho nižšou cenou oproti iným typom stolných PC. Profesionálny počítač sa vyznačuje výkonným procesorom a výkonnou grafickou kartou. Musí zvládnuť aj náročnejšie úlohy. Väčšinou si ich ľudia kupujú kvôli grafickým prácam, inžinierskym programom, pri práci v architektúre a rôzni špecialisti na programovú techniku.

počítač

Vyznačuje sa dostatočným úložným priestorom a dátami. Profesionálne počítače však môžu mať aj ľudia doma, ak sú nároční a chcú mať všetko najvýkonnejšie. Ďalším typom stolných počítačov sú herné počítače. Už podľa názvu presne vieme, na čo sa takéto počítače používajú. Tie potrebujú výkonnú grafickú kartu a mega silný procesor, aby zvládol aj to najvyššie nastavenie kvality hier. Musím mať dostatočne veľkú pamäť RAM. Každý počítač musí obsahovať monitor, klávesnicu a myš. Ďalšou doplnkovou výbavou môžu byť slúchadlá, reproduktory či kamera. Ak potrebujete počítač na prácu v kancelárii, postačí vám monitor, klávesnica a myš. Ak potrebujete počítač výkonný na hranie, potrebujete už aj poriadne slúchadlá a hlavne výkonný PC.