Viete čo je plexisklo?

Plexisklo je už dobre známy materiál. Poznáme ho podľa pohľadu a jeho vlastnosti sú vysoko cenené v rôznych druhoch odvetví. Čo o ňom vieme?

Základné informácie o plexiskle

Čo si pod pojmom plexisklo vlastne predstavujeme a aká je realita? Polymetylmetakrylát je skutočný názov tohto odolného materiálu. Rozhodne je známejšie pod pojmami ako plexisklo alebo akrylové sklo. Využíva sa často ako náhrada skla v priestoroch a odvetviach pre ktoré by použitie klasického skla nebolo možné alebo by prekážali niektoré jeho vlastnosti. Práve preto sa tento materiál stal obľúbenou náhradou skla v stavebnom a dizajnovom priemysle.

Veľké projekty si žiadajú kvalitný materiál

Je zaujímavé, že bližším porovnaním je úplným opakom skla. Je vysoko odolný voči nárazom. Vyznačuje sa dobrou pružnosťou a vysokou mierou priehľadnosti. Pohlcuje UV žiarenie a teda nehrozí opotrebenie vplyvom slnečných lúčov. Ľahko ho tvarovať a je takmer nemožné ho zlomiť. Napriek tomu ho ale ostrým predmetom pri určitom tlaku dokážeme poškriabať.

terasa a plexisklo

Akrylové sklo ako chameleón

Jeho využitie má veľa variácií. A práve preto je ako chameleón. Je možné jeho vlastnosti využívať v mnohých verziách. Na stavbách objavili jeho úžasné vlastnosti a pevnosť. Práve to ho povýšilo na zástupcu skla. Okrem odolávaniu slnečných lúčov je aj výborným izolačným materiálom. Bolo iba otázkou času, kedy bude zdobiť pergoly, strechy či terasy. Dokonca ho zaradili aj ako materiál na výrobu autobusových zastávok. Používa sa v dizajnérstve interiérov, pri výrobe nábytku, pamiatkových predmetov. V reklamných spoločnostiach sa číre plexisklo využíva na tvorbu loga alebo plakiet s reklamným zameraním. Priestor pre umenie a kreativitu ponúka voľnosť fantázie na realizovanie jeho potencionálu. Chcete odolný prístrešok, ktorý pohlcuje slnečné lúče a kumuluje teplo ale pritom je schopný ho aj izolovať? Použite plexisklo! Chcete moderný a nadčasový nábytok na mieru vašej osobnosti? Použite plexisklo! Chcete reklamnú plaketu s logom vašej spoločnosti, elegantnú výstižnú ale luxusnú? Použite plexisklo!