Využitie voľného času

Aj vy radi robíte cez svoj voľný čas niečo užitočné? Baví vás práca s rukami? Chceli by ste mať dobrý pocit z toho, keď niečo vytvoríte? Skúste niečo iné, ako zvyčajne. Veľmi zaujímavou záľubou je vyrábanie nábytku z dreva. Stačí vám aj malý kúsok dreva, z ktorého hneď viete niečo pekné vytvoriť. S drevom sa vynikajúco pracuje, je podmanivé, dá sa všelijako obrúsiť, spíliť, nafarbiť na hocijakú farbu, aká sa vám páči, alebo ak preferujete číre drevo tak aj len nalakovať. Ako hobby môžete vynoviť aj svoj starý stolček na balkóne, či dokonca úplne zmeniť dvierka na kuchynskej linke.

 

šitie

 

Niektoré ženy majú v záľube vytváranie výrobkov ihlicami. Takýmito ručnými prácami je napríklad pletenie alebo háčkovanie. Už keď sme boli malými dievčatkami, nás naše babky učili háčkovať a pliesť. Myslím, že keby ste si oprášili tieto zručnosti z detstva, hneď by ste vedeli ako na to a pustili by ste sa aj do namáhavejších kúskov oblečenia. Medzi mužské práce na doma určite patrí opravovanie všelijakých drobností. Aj váš manžel sa rád v niečom doma rýpe? Furt by chcel niečo vynovovať a premiestňovať, respektíve opravovať? Možno máte lenivejšieho manžela a možno práve takéhoto domáceho kutila.

 

ručné práce

 

Kutil môže raz opraviť vŕzgajúcu skrinku, inokedy môže mať vo svojej hlave úplne iné opravy v domácnosti. Sú aj muži, ktorí sa každý deň musia rýpať a opravovať svoje auto na záhrade. Majú v tom proste záľubu. Je to ich vášeň. Radi vymieňajú starý olej v motore, vymieňajú chladiacu kvapalinu, či vymieňajú kvapalinu do ostrekovačov. Ak majú staršie auto, tam sa vždy voľačo nájde, čo treba vymeniť alebo opraviť. Iní muži sa radi venujú koseniu trávy alebo majú na svojich pozemkoch rôzne dielničky, kde si vyrábajú nejaké obľúbené veci či predmety. Je to ich kútik, ich raj. Vtedy majú čas len pre seba a žiadna žena či manželka ich nemôže vyrušovať. Ach, čo by to bolo pri našich ženských prácach, aby nás nikto neotravoval.