KINOKI.SK

0 položiek 0 € Košík

Ako detoxikovať organizmus - recepty, články a rady

Kedy naposledy ste pre svoje zdravie spravili niečo užitočné? Kedy naposledy ste realizovali detoxikáciu organizmu, tela, pečene, čriev, ...? Slovo "detox" by sme nemali brať na ľahkú váhu. Aby ste reálne pocítili blahodárne účinky detoxikácie, musíte detoxikáciu organizmu aj reálne vykonať.

Detoxikačná kúra by sa mala vykonávať štyrikrát do roka. Konkrétne ide o jarnú, letnú, jesennú a zimnú detoxikáciu organizmu.

V našom blogu o detoxikácií vám prinášame užitočné články, rady a návody, ako prirodzeným spôsobom odstránite škodlivé toxíny z vášho tela. Veríme, že vaša detoxikačná kúra a očista tela dopadne na výbornú. Inšpirujte sa.

17 zdravotných problémov, s ktorými si poradí konopná masť

17 zdravotných problémov, s ktorými si poradí konopná masť Patríte medzi ľudí, ktorí pri začínajúcich problémoch preferujú prírodnú liečbu? Potom vám v lekárničke nesmie chýbať konopná masť. Ani rozsiahla popularita nedokázala prekonať zakorenené predsudky a mnohí ľudia si myslia, že konopa siata obsahuje THC. V skutočnosti obsahuje asi 0,01%. Našťastie, množstvo ľudí objavilo blahodárne účinky konopnej kozmetiky a jej účinkov na zdravie.

Zobraziť celý článok...

Superpotravina konopa siata: poznáte jej zdravotné benefity?

Superpotravina konopa siata: poznáte jej zdravotné benefity? Konopu si väčšinou ľudia spájajú pre psychotropné účinky, no táto rastlina ponúka toho oveľa viac. Z priemyselnej konopy sa vyrábal papier, textílie, využíva sa v kozmetike, no pre svoju výnimočnú kombináciu nutričných látok je veľmi prospešná pre ľudské zdravie.

Zobraziť celý článok...

Pastovaný med – med, ktorý vám nestuhne

Pastovaný med – med, ktorý vám nestuhne Chcete použiť med ako dekoráciu na sladkú pochúťku, natrieť na chlieb alebo jednoducho len chcete, aby na stole za každých okolností vyzeral dobre? Zdravý med by nemal chýbať ako sladidlo v žiadnej domácnosti. Med obsahuje množstvo vitamínov. Pastovaný netuhne a pomáha imunitnému systému.

Zobraziť celý článok...

Praktické tipy, vďaka ktorým bude váš pobyt v saune naozaj prospešný

Praktické tipy, vďaka ktorým bude váš pobyt v saune naozaj prospešný Čo môže byť príjemnejšie ako nájsť uprostred zimy oázu tepla? Pobyt v saune vám zaručí 20-minútový relax bez akýchkoľvek rušivých momentov a myšlienok. A nielen to! Saunovanie má aj množstvo pozitívnych vplyvov na vaše zdravie.

Zobraziť celý článok...

7 dôvodov, prečo si na jeseň dopriať gaštany + 1 sladký recept

7 dôvodov, prečo si na jeseň dopriať gaštany + 1 sladký recept Čo si predstavíte, keď sa povie jeseň? Jeden z typických symbolov slovenskej jesene, ktorý miluje množstvo ľudí, sú pečené gaštany. Gaštany poznáme už z detstva. Neraz ste sa ich určite vybrali zberať, či vyrábali gaštanové figúrky. No vedeli ste, že okrem skvelej chute sú aj mimoriadne zdravé?

Zobraziť celý článok...

5 mýtov o detoxikácii, ktoré sú absolútne nepravdivé

5 mýtov o detoxikácii, ktoré sú absolútne nepravdivé Ľudské telo je precízne vyvinutý mechanizmus, ktorý funguje dokonale. Súčasná doba však prináša so sebou množstvo stresu, náhlenia, ktoré majú za následok poľavenie v správnom stravovaní a následnej konzumácii polotovarov, či rýchleho občerstvenia

Zobraziť celý článok...

Konopný olej: sila z prírody a jej prekvapujúce účinky

Konopný olej: sila z prírody a jej prekvapujúce účinky Nie nadarmo je konopný olej dlhé roky považovaný za prírodný zázrak. Jeho unikátne zloženie má radu potvrdených zdravotných benefitov a pomáha udržiavať zdravie. V čom je tak výnimočný?

Zobraziť celý článok...

Osviežte sa s mätou!

Osviežte sa s mätou! Čínska medicína využíva liečivé účinky mäty už viac ako tritisíc rokov. Rimania vďaka jej osviežujúcej vôni zakrývali stopy alkoholických orgií a ženy v starovekom Grécku si mentolovou masťou natierali stuhnuté ramená a nohy. Dnes jej obľuba stúpa po celom svete a nepohrdnú ňou ani Slováci!

Zobraziť celý článok...

12 pozitívnych účinkov jahôd

12 pozitívnych účinkov jahôd Vôňa jahôd, chuť leta, dotyk slnka a príjemné chvíle... Dozrievanie jahôd prináša pocit blížiaceho sa leta. Dni sa predlžujú, vzduch sa otepľuje a jahody sú väčšie a červenšie. Sladké plody ružovitých rastlín z druhu Rosacea však nielen skvelo chutia, ale majú aj množstvo pozitívnych účinkov. Čítajte ďalej!

Zobraziť celý článok...

11 tipov ako zatočiť s nespavosťou

11 tipov ako zatočiť s nespavosťou Spánok je dôležitou a neoddeliteľnou súčasťou života každého človeka. Bez spánku sa existovať nedá. Ak vás trápi krátkodobá alebo dlhodobá nespavosť, máte poruchy spánku, problém zaspať, je potrebné riešiť to. Veď zdravie je to najdôležitejšie, čo máme! Príčin nespavosti môže byť mnoho – stres, choroba, lieky, narušenie bežného denného rytmu (posun čas alebo striedanie nočných a denných služieb), zmena prostredia alebo nevhodné podmienky (svetlo, hluk) atď. Nespavosť ľuďom komplikuje život, nemajú energiu, sú unavení, nervózni, podráždení, klesá ich výkonnosť a zvyšuje sa pravdepodobnosť depresie. Preto je dobré, pripraviť si doma ideálne podmienky na spánok, prípadne nespavosť včas riešiť.

Zobraziť celý článok...

Zázrak s názvom kokosový olej

Zázrak s názvom kokosový olej Fenomén súčasnosti – aj tak by sa dal nazvať kokosový olej. Vďaka jeho širokému využitiu stúpa jeho obľúbenosť nielen v kuchyni, ale aj v kozmetickom priemysle. Kokosové orechy sú plody kokosových paliem rastúcich v trópoch. Do Európy ich z Indie priviezol moreplavec Vasco de Gama. Pri dostatku slnka a tepla vyrastie kokosová palma až do výšky 30 metrov, kokosový orech na nej dozrieva približne jeden rok, pričom dokopy sa ich na jednom strome môže urodiť až 150.

Zobraziť celý článok...

Poctivý včelí med pomôže takmer na všetko

Poctivý včelí med pomôže takmer na všetko Včelárstvo na Slovensku má dlhoročnú tradíciu. Prvé zmienky o ňom pochádzajú už z roku 448 nášho letopočtu. A o kvalite slovenského medu svedčia aj víťazstvá včelárov na medzinárodných súťažiach. Produkt včelárstva – včelí med – je označovaný za prírodný liek či tekuté zlato a má široké využitie. Vedci uvádzajú, že včely sa nachádzali na našej planéte už pred viac ako 80 miliónmi rokov.

Zobraziť celý článok...

Usušte si šípky a budete zdraví!

Usušte si šípky a budete zdraví! Šípky poznali už v starovekom Grécku a Ríme. Kvety šípovej ruže si pridávali do voňavých kúpeľov a z plodov, malých červených bobuliek, si vyrábali náhrdelníky, ktoré ich vraj ochraňovali pred zlom, no zároveň mali pritiahnuť milovanú osobu. Dnes šípky, teda najmä plody, využívame vďaka ich mnohým pozitívnym účinkom nielen pri chrípke a prechladnutí.

Zobraziť celý článok...

Cibuľa nie je len liek na chrípku

Cibuľa nie je len liek na chrípku Už od nepamäti je cibuľa považovaná za všeliek. Egypťanom dokonca symbolizovala večnosť, preto ju dávali do hrobov faraónov. V stredoveku sa zase používala ako amulet proti tzv. čiernej smrti – moru. Vraj je základom každého jedla. Je teda dosť možné, že ju konzumujete denne, a možno si ani neuvedomujete všetky jej priaznivé účinky.

Zobraziť celý článok...

Ako sa čučoriedky postarajú o vaše zdravie?

Ako sa čučoriedky postarajú o vaše zdravie? Čučoriedka je vraj najkrajšie slovenské slovo. Páči sa však nielen Slovákom, ktorí zaň zahlasovali v ankete, ale aj Čechom a iným národnostiam, ktorí ho niekedy s ťažkosťami komolia. Július Satinský nazýval čučoriedkami mladé dospievajúce dievčatá. To malé bobuľovité ovocie s názvom čučoriedka má však aj kopec iných pozitívnych vlastností.

Zobraziť celý článok...

Ponorte sa do vône liečivej levandule

Ponorte sa do vône liečivej levandule Nekonečné polia posiate levanduľou a omamná vôňa šíriaca sa vzduchom. Romantické predstavy vás môžu zaviesť nielen do oblasti južného Francúzska – Provensálska, ale aj na Slovensko. Aj tu si túto letnú rastlinku môžete dopestovať a budete mať nielen pokojný spánok. Levanduľa má aj množstvo iných pozitívnych účinkov. Čítajte ďalej!

Zobraziť celý článok...

12 tipov, prečo jesť hrozno

12 tipov, prečo jesť hrozno Hrozno – ovocie bohov, ktoré sa často stávalo predlohou mnohých umelcov a ich obrazov. Pestovalo sa vraj už pred dobou ľadovou. Dnes ho zaraďujeme do čeľade viničovitých rastlín a delíme ho na stolové hrozno, ktoré sa konzumuje a hrozno muštové, z ktorého sa kvasením vyrába víno. Hrozno navyše obsahuje množstvo vitamínov a antioxidantov, preto je veľmi zdravé odporúča sa aj pri detoxikácii.

Zobraziť celý článok...

12 dôvodov, prečo jesť kukuricu

12 dôvodov, prečo jesť kukuricu Pekné plné klasy žltej kukurice sa nám spájajú najmä s letom, kúpaliskami, jarmokmi či slávnosťami. Zväčša je prezentovaná ako nezdravá pochutina, no práve naopak, kukurica má mnoho zdraviu prospešných látok a navyše je vhodná na konzumovanie počas celého roka.

Zobraziť celý článok...

Letné osvieženie a detox s melónom

Letné osvieženie a detox s melónom Málokto vie, že melón je vlastne zelenina, nie ovocie, a patrí do čeľade tekvicovitých. Jednoznačne sa spája s letom, teplom, slnkom a bezstarostnými dňami. Je sladký, no aj napriek tomu osviežujúci a veľmi zdravý. Vyskúšajte očistu melónom a určite neoľutujete.

Zobraziť celý článok...

12 účinkov Aloe vera

12 účinkov Aloe vera Aloe vera alebo aloa pravá je rastlinka so zelenými listami s malinkými pichliačikmi. Vnútri však ukrýva liečivý gél, ktorý pomáha pri liečbe mnohých chorôb a neduhov. Veľmi rozšírená je aj detoxikácia s aloe vera, ktorá sa odporúča vykonávať 1-2 x ročne. Idete do toho?

Zobraziť celý článok...

Zázvor ako univerzálny všeliek

Zázvor ako univerzálny všeliek Ďumbier lekársky, známejší ako zázvor, má množstvo liečivých aj detoxikačných účinkov. Pochádza z ďalekej Ázie, do Európy ho priviezli Španieli ešte v 9. storočí, odkedy je súčasťou mnohých jedál. Známa je jeho pikantná chuť, ale aj citrónová vôňa. Obľúbený je najmä v zime, no lieči po celý rok.

Zobraziť celý článok...

12 faktov, ktoré by ste mali vedieť o citrónovej vode

12 faktov, ktoré by ste mali vedieť o citrónovej vode Ráno zazvoní budík, vy ho vypnete a otočíte sa na druhú stranu s myšlienkou „Ešte chvíľku“. To je scenár väčšiny domácností. Skúste sa však zobúdzať s úsmevom na tvári, energiou a pocitom radosti. To, ako deň začnete sa totiž odrazí na celom jeho priebehu. Skúste vykročiť tou správnou nohou a správnymi krokmi. Ten, na ktorý by ste nemali zabúdať je určite pohár vody s čerstvým citrónom. Dáme vám dôvody prečo!

Zobraziť celý článok...

12 dobrých dôvodov, prečo začať jesť jablká každý deň

12 dobrých dôvodov, prečo začať jesť jablká každý deň Rajské jablko dohnalo Adama a Evu až k prvému hriechu. Otrávené jablko v rozprávke o Snehulienke taktiež spôsobilo mnoho problémov a komplikácií. Aj napriek tomu, že jablko nemá dobrú povesť, obsahuje množstvo vitamínov a malo by sa stať aj vašou súčasťou každodenného života.

Zobraziť celý článok...

12 účinkov zdravého grapefruitu

12 účinkov zdravého grapefruitu Citrusové plody grapefruitov boli prvýkrát objavené na ostrove Barbados. Táto subtropická drevina sa najskôr pestovala ako okrasná rastlina, ako ovocie sú grapefruity populárne od 19. storočia. Dnes poznáme 4 druhy: biely, žltý, ružový a červený a pestuje sa najmä v Brazílii, Kalifornii, Texase, na Floride, v Izraeli, Turecku a Španielsku. Citrus paradisi má množstvo pozitívnych účinkov na naše zdravie a skvelú osviežujúcu chuť. Dokonalé ovocie!

Zobraziť celý článok...

12 pozitívnych účinkov reďkovky, ktoré vás prekvapia

12 pozitívnych účinkov reďkovky, ktoré vás prekvapia Reďkovka je typická jarná zelenina vhodná do šalátov, nátierok či len ako príloha k pečivu. Ak máte skleník, môžete si na nej pochutnávať už v marci. Ak skleník nemáte, rýchlo si ju zasaďte. Reďkev, z ktorej je reďkovka vyšľachtená, patrí medzi najstaršie kultúrne rastliny, pestovala sa totiž už v 2. tisícročí p.n.l., kým reďkovku poznáme iba od 16. storočia.

Zobraziť celý článok...

12 pozitívnych účinkov zeleného čaju

12 pozitívnych účinkov zeleného čaju Liečivú silu zeleného čaju poznali v starej Číne už pred tisíckami rokov, u Japoncov sa jeho pitie traduje približne od roku 800 n.l. Vďaka nemu už vtedy liečili mnoho chorôb a jeho pozitívne účinky a množstvo prospešných látok využívajú vo veľkej miere ľudia aj dnes.

Zobraziť celý článok...

12 dôvodov, prečo sa nevyhýbať žihľave

12 dôvodov, prečo sa nevyhýbať žihľave Aj napriek zdravému životnému štýlu je potrebné telo raz za čas zbaviť toxických látok a očistiť ho. Detoxikácia ľudského organizmu sa realizuje prostredníctvom viacerých orgánov – pečeň, obličky, črevá, pľúca a pokožka. Najlepšie je teda odstrániť nečistoty z tela vďaka rastlinám a produktom, ktoré pôsobia na väčšinu z nich. Žihľava je preto na detoxikáciu ako stvorená.

Zobraziť celý článok...

Cesnak medvedí je vynikajúci prírodný liek, ale aj chutný doplnok gastronómie, neveríte?

Cesnak medvedí je vynikajúci prírodný liek, ale aj chutný doplnok gastronómie, neveríte? Jar prišla, príroda sa prebúdza a s ňou aj rastliny. K takým, ktoré pomáhajú detoxikovať organizmus a sú aj chutným doplnkom gastronómie patrí medvedí cesnak, ktorý sa objavuje každoročne na prelome marca a apríla (podľa počasia) najmä na vlhkých miestach. Objavte účinky medvedieho cesnaku a získajte skvelý recept na zdravú polievku.

Zobraziť celý článok...

 • Detoxikačné náplaste Kiyome Kinoki - 40 ks

  Akcia 3+1 ZADARMO NÁŠ TIP

  Bezpečná, neinvazívna a účinná cesta očisty tela. Podporujú absorpciu toxických a zdraviu...

  Dostupnosť: Skladom

  • 9,99 € s DPH
  • 19,98 € s DPH Zľava: 50%
   ks

PRIAZNIVÉ ÚČINKY, KTORÉ NÁPLASTE MÔŽU PRINIESŤ

Odstránenie toxínov z tela
Zlepšenie spánku
Zníženie telesných bolestí
Zníženie únavy
Viac fyzickej energie
Posilnenie imunity
Zmiernenie opuchov
Zlepšenie cirkulácie krvi
Urýchlovanie metabolizmu
Podpora pri chudnutí
Potláča zápach z nôh
Odstraňujú stres

POŠTOVNÉ

● Kuriér 3,49 €


● Osobný odber ZDARMA
● Prevodom ZDARMA
● Dobierka 1 €

Pri objednávke nad 39 € poštovné ZADARMO

BEZPEČNÝ NÁKUP

Nakupujte bezpečne v certifikovanom obchode

Kliknite pre viac - platobné možnosti na Kinoki.sk

POMÁHAME

Dobrý anjel

TOPlist

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info